Як працюють факультети й кафедри журналістики в Україні в умовах війни
У розмовах з представниками п’яти українських університетів ми з’ясували, як зараз працюють журналістські факультети та з якими викликами вони зіткнулися під час війни.
У розмовах з представниками п’яти українських університетів ми з’ясували, як зараз працюють журналістські факультети та з якими викликами вони зіткнулися під час війни.
Майже всі корпуси університету (у тому числі той, де знаходиться кафедра журналістики) тією чи іншою мірою постраждали від обстрілів, але в ХНУ імені В.Н. Каразіна продовжують навчати студентів у комбінованому режимі.
В інтерв’ю для Академії викладачів журналістики професорка кафедри журналістики ДонНУ імені Василя Стуса Наталія Стеблина розповіла, з якими викликами стикнувся колектив викладачів через війну.
Ніна Йельмгрен зі Шведського фонду підтримки журналістів має 5-річний досвід роботи під час збройного конфлікту в Афганістані. Днями вона провела майстер-клас для українських журналістів про виклики на війні: про важливість перевірки джерел, повагу до інтерв’юерів та те, як вижити в реальності, яку ми воліли б ніколи в житті не бачити.
Про досвід навчання правам людини і про тенденції висвітлення цієї тематики поговорили з журналісткою Центру прав людини ZMINA, координаторкою Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики Іриною Виртосу. До слова, цього року вже проходить третя Академія, на якій навчається 33 викладачі.
Як викладачі сприйняли перехід на онлайнове навчання, чим воно краще та гірше за офлайнове і як організувати цей процес?
Марина Стародубська нещодавно закінчила магістратуру з управління персоналом та організаційної психології в Birkbeck University of London. Її досвід дуже цікавий для розуміння рівня та реалій вищої освіти на заході. А для тих, хто мріє про освіту у Великій Британії, цей текст стане справжнім путівником на шляху до успіху.
Дослідник і викладач Дмитро Хуткий провів перше онлайн-заняття восени, але не 2020, а 2009-го року. Тоді у світі була пандемія свинячого грипу, а Дмитро Хуткий працював викладачем соціології Києво-Могилянської академії.
На початку 2020-го року українські та й багато світових університетів зіткнулися з необхідністю терміново змінювати процес навчання: переходити в онлайн. Як пройшло перше дистанційне заняття? Чим онлайн кращий за офлайн і навпаки? Як пройшли іспити? Ми запитали українських викладачів про враження від онлайн-навчання і від самого переходу.