База знань

  • Всі рубрики
  • How to
  • Бібліотека
  • Досвід
  • Методичка
Досвід
Анастасія Плис
Як працюють факультети й кафедри журналістики в Україні в умовах війни

У розмовах з представниками п’яти українських університетів ми з’ясували, як зараз працюють журналістські факультети та з якими викликами вони зіткнулися під час війни.

Досвід
Тетяна Гонченко
«Навчання допомагає психологічно триматися»: як під час війни працює кафедра журналістики ХНУ ім. В.Н. Каразіна

Майже всі корпуси університету (у тому числі той, де знаходиться кафедра журналістики) тією чи іншою мірою постраждали від обстрілів, але в ХНУ імені В.Н. Каразіна продовжують навчати студентів у комбінованому режимі.

Досвід
Тетяна Гонченко
«Ми не зупиняли навчання ані на день»: як під час війни працює кафедра журналістики ДонНУ імені Василя Стуса

В інтерв’ю для Академії викладачів журналістики професорка кафедри журналістики ДонНУ імені Василя Стуса Наталія Стеблина розповіла, з якими викликами стикнувся колектив викладачів через війну.

Досвід
Міла Мороз
Якщо журналісти не зроблять свою роботу на війні, історію писатимуть злочинці — військова журналістка Ніна Йельмгрен

Ніна Йельмгрен зі Шведського фонду підтримки журналістів має 5-річний досвід роботи під час збройного конфлікту в Афганістані. Днями вона провела майстер-клас для українських журналістів про виклики на війні: про важливість перевірки джерел, повагу до інтерв’юерів та те, як вижити в реальності, яку ми воліли б ніколи в житті не бачити.

Досвід
Мар’яна Мигаль
Ірина Виртосу: «Важливо запровадити ціннісний підхід прав людини у викладанні журналістики»

Про досвід навчання правам людини і про тенденції висвітлення цієї тематики поговорили з журналісткою Центру прав людини ZMINA, координаторкою Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики Іриною Виртосу. До слова, цього року вже проходить третя Академія, на якій навчається 33 викладачі.

Досвід
Євген Савватєєв
Гнучкість чи дистанція? Досвід онлайн-викладання українських викладачів за кордоном

Як викладачі сприйняли перехід на онлайнове навчання, чим воно краще та гірше за офлайнове і як організувати цей процес?

Досвід
Марина Стародубська
Як отримати максимум користі від освіти у британському університеті

Марина Стародубська нещодавно закінчила магістратуру з управління персоналом та організаційної психології в Birkbeck University of London. Її досвід дуже цікавий для розуміння рівня та реалій вищої освіти на заході. А для тих, хто мріє про освіту у Великій Британії, цей текст стане справжнім путівником на шляху до успіху.

Досвід
Євген Савватєєв
Дмитро Хуткий про досвід онлайн-викладання та розробку онлайн-курсів

Дослідник і викладач Дмитро Хуткий провів перше онлайн-заняття восени, але не 2020, а 2009-го року. Тоді у світі була пандемія свинячого грипу, а Дмитро Хуткий працював викладачем соціології Києво-Могилянської академії.

Досвід
Євген Савватєєв
Говорити з чорними квадратиками. Українські викладачки діляться досвідом онлайн-навчання

На початку 2020-го року українські та й багато світових університетів зіткнулися з необхідністю терміново змінювати процес навчання: переходити в онлайн. Як пройшло перше дистанційне заняття? Чим онлайн кращий за офлайн і навпаки? Як пройшли іспити? Ми запитали українських викладачів про враження від онлайн-навчання і від самого переходу.