База знань

  • Всі рубрики
  • How to
  • Бібліотека
  • Досвід
  • Методичка
Досвід
Юлія Шестакова
YouTube під час війни: що змінилося

Що таке YouTube та як з ним співпрацювати під час війни? Які фактори впливають на потрапляння відео в тренди? Як теледивлення наростило в діджиталі? Про це говорила Ольга Тищук, директорка департаменту інтернет-проєктів Starlight News медіагрупи Starlight Media. Це перший захід із серії вебінарів, які спільно проводять Український інститут медіа та комунікації та медіагрупа Starlight Media в рамках співпраці. Публікуємо основні тези з виступу Ольги Тищук на прикладі роботи Starlight News.

Досвід
Тетяна Гонченко
Ми говорили студентам «Головне ваше домашнє завдання — залишитися живими». Як працює кафедра журналістики та філології СумДУ

Як в умовах повномасштабної російської агресії кафедрі журналістики та філології СумДУ вдається бути такою активною, розповів доктор наук із соціальних комунікацій, завідувач кафедри Володимир Садівничий.

Досвід
Тетяна Гонченко
«Вдень плели сітки, вночі завантажували вагони з гуманітаркою»: як війна зблизила студентів та викладачів кафедри журналістики УжНУ

Юрій Бідзіля, доктор наук із соціальних комунікацій, професор, декан філологічного факультету УжНУ розповів, як майбутні медійники кафедри журналістики університету чинять інформаційно-гуманітарний опір Росії і що змінилося в їхньому навчанні після 24 лютого.

Досвід
Тетяна Гонченко
Навчання під обстрілами та з надією на перемогу: як працює кафедра журналістики Чорноморського університету в Миколаєві

Чорноморському національному університету ім. П.Могили було дуже непросто з перших днів війни — Миколаїв весь цей час перебуває під потужними обстрілами. Незважаючи на це, в університеті повною мірою продовжується навчання.

Досвід
Тетяна Гонченко
«Жодного студента не кинемо напризволяще»: як працює факультет журналістики ЗНУ під час війни

Більша частина студентів, які вчаться на факультеті журналістики ЗНУ— із Запорізької, Херсонської та Дніпропетровської областей. Після повномасштабного вторгнення російських військ більшість студентів опинилися в евакуації, а частина — на окупованих територіях. З декількома студентами заочної форми й досі немає зв’язку.

Досвід
Тетяна Гонченко
«Головне — створити довірливі стосунки між викладачами та студентами»: як працює під час війни кафедра журналістики ТНПУ

Наталія Поплавська, завідувачка кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, розповіла, як викладачі кафедрі мотивують студентів вчитися, як змінилися робочі програми дисциплін і наскільки лояльнішими стали умови навчання.

Досвід
Тетяна Гонченко
«Освіта повинна розвиватися ще активніше, ніж у мирний час»: як працює факультет журналістики Львівського університету Франка під час війни

Заступник декана факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Андрій Яценко розповів, які навички знадобляться нинішнім студентам після перемоги.

Досвід
Анастасія Плис
Як працюють факультети й кафедри журналістики в Україні в умовах війни

У розмовах з представниками п’яти українських університетів ми з’ясували, як зараз працюють журналістські факультети та з якими викликами вони зіткнулися під час війни.

Досвід
Тетяна Гонченко
«Навчання допомагає психологічно триматися»: як під час війни працює кафедра журналістики ХНУ ім. В.Н. Каразіна

Майже всі корпуси університету (у тому числі той, де знаходиться кафедра журналістики) тією чи іншою мірою постраждали від обстрілів, але в ХНУ імені В.Н. Каразіна продовжують навчати студентів у комбінованому режимі.

Досвід
Тетяна Гонченко
«Ми не зупиняли навчання ані на день»: як під час війни працює кафедра журналістики ДонНУ імені Василя Стуса

В інтерв’ю для Академії викладачів журналістики професорка кафедри журналістики ДонНУ імені Василя Стуса Наталія Стеблина розповіла, з якими викликами стикнувся колектив викладачів через війну.

Досвід
Міла Мороз
Якщо журналісти не зроблять свою роботу на війні, історію писатимуть злочинці — військова журналістка Ніна Йельмгрен

Ніна Йельмгрен зі Шведського фонду підтримки журналістів має 5-річний досвід роботи під час збройного конфлікту в Афганістані. Днями вона провела майстер-клас для українських журналістів про виклики на війні: про важливість перевірки джерел, повагу до інтерв’юерів та те, як вижити в реальності, яку ми воліли б ніколи в житті не бачити.

Досвід
Мар’яна Мигаль
Ірина Виртосу: «Важливо запровадити ціннісний підхід прав людини у викладанні журналістики»

Про досвід навчання правам людини і про тенденції висвітлення цієї тематики поговорили з журналісткою Центру прав людини ZMINA, координаторкою Академії з прав людини для викладачів та викладачок журналістики Іриною Виртосу. До слова, цього року вже проходить третя Академія, на якій навчається 33 викладачі.