Про JTA

ЩО ТАКЕ JTA?

Journalism Teachers’ Academy (Академія викладачів журналістики) – це проєкт Українського інституту медіа та комунікації, спрямований на покращення якості української журналістської освіти.

Він включає:

 • Навчальну програму для викладачів журналістики, сфокусовану на нових підходах до планування навчальних курсів та проведення занять.
 • Сайт jta.com.ua як платформу для обміну досвідом та інформацією про новини, тенденції, проблеми журналістської освіти.

НАША МЕТА:

підвищити якість журналістської освіти через покращення методики викладання на факультетах/кафедрах журналістики українських вишів, її адаптації до найновіших дидактичних стандартів.

ЩО САМЕ МИ РОБИМО?

Для участі в проекті ми відібрали 5 університетів (факультетів/кафедр журналістики), які  почергово працюють із тренерами JTA протягом одного семестру:

 1. Донецький національний університет імені Василя Стуса
 2. Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького
 3. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
 4. Львівський національний університет імені Івана Франка
 5. Запорізький національний університет

Навчальний курс для викладачів відбувається онлайн і складається з чотирьох модулів. Вони охоплюють тематичні блоки методики викладання, оцінювання, онлайн-систем управління навчанням, візуалізації, групової динаміки. Програма спрямована на те, щоб максимально наблизити журналістську освіту до реальної журналістської практики.

Курс викладають тренери як з практичним журналістським досвідом, так і з викладацьким. Усі вони пройшли навчання для тренерів та отримали сертифікати від DW Akademie.

Проєкт реалізовує ГО «Український інститут медіа та комунікації» у співпраці з Deutsche Welle Akademie за фінансової підтримки Федерального міністерства та розвитку Німеччини (BMZ)

Тренери

Дарія Орлова
Медіадослідниця, старша викладачка Могилянської школи журналістики (Національний університет “Києво- Могилянська академія”). 2013 року отримала ступінь PhD з масових комунікацій в Автономному університеті Барселони. Її дисертація присвячена репрезентації Європи у медіатизованому дискурсі українських політичних еліт. Навесні 2016 року Дарія Орлова була гостьовою викладачкою Центру російських, східноєвропейських та євразійських студій Стенфордського університету. Як незалежна медіаекспертка та дослідниця, співпрацює з українськими та міжнародними організаціями, зокрема долучалась до проєктів Freedom House, USAID та ін. До того, як розпочати академічну кар’єру, працювала в англомовній українській газеті Kyiv Post.
Роман Горбик
Медіадослідник, викладач та письменник. Зараз працює в Седертернському університеті та в Університеті Умео (Швеція) над дослідницьким проектом про фейкові новини як наратив. Роман отримав свій ступінь PhD 2017 року в Седертернському університеті із дисертацією про медіатизовані наративи про Європу і їхній вплив на зв’язки між політиками та журналістами Східної Європи. До цього отримав спільний міжнародний магістерський ступінь в Орхуському та Гамбурзькому університетах, прослухавши курси також в Амстердамі та Університеті Каліфорнії, Берклі. В Україні закінчив Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Крім академічної кар’єри, Роман працює як журналіст та сценарист.
Анастасія Гринько
Медіадослідниця, викладачка та медіатренерка. Залучена у сферу медіа-освіти і комунікації з 2007 року. У 2012 році захистила дисертацію на тему прозорості та етики українських медіа в Автономному Університеті Барселони. Як викладачка і дослідниця, працювала у Могилянській Школі журналістики (Київ), Колумбійському Університеті (Нью-Йорк) та Університеті Святого Августина (Гьоттінген). Як тренерка та експертка у сфері медіа та комунікацій співпрацювала з Iнститутом відкритого суспільства, Internews, USAID, PEN International та іншими організаціями. З 2015 року Анастасія працює у Швейцарії, є членом Швейцарської Асоціації Медіа та Комунікації та викладає студентам Вищих шкіл Люцерну та Роткройцу. Наразі Анастасія досліджує проблему Fake News та інформаційних маніпуляцій та є спів-засновницею сайту Stopfake.ch.
Ніна Кур'ята
Українська журналістка, медіатренерка та консультантка. Отримала ступінь магістра журналістики у Могилянській школі журналістики (2005) та спеціаліста з мікробіології та вірусології в Одеському національному університеті (1999). Кандидат біологічних наук. З 2004 року працювала редакторкою українських та міжнародних ЗМІ. Упродовж восьми років очолювала Українську службу BBC (2011-2019). У 2006-2007 роках викладала авторський курс «Наукова журналістика» у Могилянській школі журналістики. В 2008-2010 брала участь у міжнародному проєкті з комунікації науки і була тренеркою для науковців з різних країн ЄС. Зараз працює як медіаекспертка та медіаконсультантка для редакторів та журналістів, співпрацює з низкою загальнонаціональних, локальних та міжнародних організацій, серед яких ІРРП, Internews, IREX, IWPR, Thomson Reuters Foundation та інші. Експертка, залучена Координатором проєктів ОБСЄ до розробки стандартів роботи прес-омбудсмана в українських медіа.
Анастасія Безверха
Медіаекспертка, медіадослідниця та тренерка. 2015 року отримала ступінь PhD з масових комунікацій в Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Її дисертація стосувалася репрезентації кримських татар в українському медійному дискурсі. У 2007-2008 роках як стипендіатка OSI/Chevening Анастасія вивчала дискурс-аналіз в Інституті Ройтерс із вивчення журналістики при Оксфордському університеті (Велика Британія). У 2012 році проводила дослідження в Центрі європейських, російських та євразійських студій Університету Торонто. Викладала у Могилянській школі журналістики. Має досвід проведення тренінгів та фасилітації для низки неурядових організацій та громадських ініціатив. З 2010 року проводить тренінги з PR та сторітелінгу, а також консультує громадські організації.
Роман Пазюк
Викладач Чернівецького національного університету, журналіст з великим досвідом роботи в локальних медіа, зокрема на радіо та телебаченні. Отримав ступінь кандидата філологічних наук та магістра філології в Чернівецькому університеті, де зараз працює на кафедрі журналістики. Викладає курси, сфокусовані на отриманні технічних навичок: фотожурналістику, графічний дизайн, основи анімації, аудіо та відеомонтаж тощо. Крім формальної освіти, Роман пройшов низку додаткових тренінгів та стажувань, зокрема Цифрові медіа для університетів (в Могилянській школі журналістики) та програму для тренерів проєкту TEMPUS “Crossmedia und Qualitätsjournalismus”. Крім цього, Роман веде власний блог conspectus.online, де розповідає, як покращити технічні навички.
Аліна Мосендз
Журналістка та медіаекспертка з понад десятирічним досвідом роботи у галузі. Випускниця Могилянської школи журналістики (2011), Київського міжнародного університету (2009) та Київського національного лінгвістичного університету (2011). Як журналістка, Аліна працювала в низці українських медіа, фокусуючись на міжнародних новинах. Проходила стажування в Deutsche Welle та на Голосі Америки. З 2015 є редакторкою іспанської служби StopFake.org та фактчекеркою проєкту. Як медіаекспертка та тренерка співпрацює з низкою українських та міжнародних організацій, що фокусуються на фактчекінгу та медіаграмотності, зокрема у проєкті «Вивчай та розрізняй» від IREX. Окрім кар’єри в журналістиці, працює перекладачкою іспанської та англійської мов.
Олена Чуранова
Журналістка, фактчекерка проєкту StopFake.org та медіатренерка. Отримала ступінь магістра в Могилянській школі журналістики (2010) і бакалавра журналістики - у Запорізькому національному університеті. Закінчила аспірантуру Національного університету «Києво-Могилянська академія». Пройшла десятки тренінгів від BBC Media Action, Школи професійної журналістики «Нова Україна», Інтерньюз-Україна, European University Institute. Працювала як журналістка та аналітикиня у низці медіа та організацій, зокрема в Голосі Америки, Українському радіо, ГО «Інститут масової інформації», NewsMavens. Співавторка посібника для журналістів «Правила світу інформації: як українським медіа наблизитися до європейських стандартів». Має досвід роботи медіатренеркою і співпрацює з низкою українських і міжнародних організацій, зокрема EUvsDisinfo.
Ерік Альбрехт
Тренер DW Akademie, дослідник та журналіст- фрілансер із досвідом роботи на радіо, телебаченні та онлайн. Як тренер для тренерів, брав участь у розробці та проведенні численних програм для журналістів та медіаменеджерів в Україні та Білорусі. Працює дослідником та редактором в Академії Deutsche Welle, спеціалізується на пострадянських країнах, розробляє стратегії для покращення якості їхніх ЗМІ. Працював іноземним кореспондентом у Москві, писав про Україну, Росію, Молдову та Білорусь для німецьких ЗМІ. Разом з відомим дослідником Клаусом Гурелманом опублікував книгу «Секретні революціонери: як покоління Y змінило наш світ».

Зворотній зв’язок

  * - обов’язкові поля
  Дякуємо за звернення

  Контакти

  umci.ngo@gmail.com