Український інститут медіа та комунікації

ХТО МИ і ЩО МИ РОБИМО?

УІМК (UMCI) – незалежний аналітичний центр, який проводить медіадослідження, аналізує медіапроцеси та їх уплив на політику й суспільство, надає компетентні рекомендації та пропонує ефективні рішення у сфері медіа та комунікації, є майданчиком для експертних дискусій та центром, який поширює знання про медіа для широкої громадськості.

ЯКА НАША МЕТА?

Допомагати людям, державі, ЗМІ, неурядовим організаціям приймати обґрунтовані, зважені рішення на основі інформації та знань.

ЧОГО МИ ПРАГНЕМО ?

Зробити інформаційний простір безпечним та корисним для Людини.

НАШІ ЦІННОСТІ

Довіра. Ми працюємо задля відновлення довіри у суспільстві, державі та інформаційному середовищі, адже довіра – основа будь-якої сильної та ефективної спільноти.

Повага. Ми відстоюємо високу культуру спілкування, в основі якої  ̶  повага, яка ґрунтується на принципах справедливості, рівноправності, доброзичливості та ввічливості.

Гуманізм. Людина в центрі уваги нашої діяльності. Наша діяльність спрямована на сприяння людям, відстоювання їхніх прав та свобод.

Відповідальність. Ми відповідально ставимось до роботи з інформацією, беручи до уваги інтереси суспільства.

Інноваційність. Ми орієнтовані на розвиток творчих здібностей, критичного мислення та сильної мотивації для саморозвитку.

Професійність. Ми відстоюємо професійні журналістські стандарти та етичні принципи, які є противагою світу постправди та дезінформації. 

НАШІ ПРІОРИТЕТИ:

  • Медіаграмотність
  • Сприяння інформаційній реінтеграції окупованих територій
  • Протидія інформаційним загрозам
  • Посилення незалежних медіа в Україні

НАШІ КОНТАКТИ:

umci.ngo@gmail.com

https://www.facebook.com/umci.ngo

Новини та звіти

УІМК презентує аналітичний звіт «Карта ризиків для персональної цифрової ідентичності»
УІМК підготував аналітичний звіт про трансформацію сфери медіаграмотності під час війни
УІМК представляє результати дослідження з картування медіаграмотності
Як ґаджети впливають на інтелект та аналітичні навички молодого покоління
«Фейкові особи», пароль із чотирьох одиничок та інші ризики діджиталізованого світу
Репутація у цифровому середовищі: як її не втратити?
Завантажити ще

Наша команда

Діана Дуцик
Засновниця та виконавча директорка «Українського інституту медіа та комунікації», журналістка, медіаекспертка, медіатренерка, викладачка. Здійснює загальне управління Організацією, відповідає за інституційний розвиток, фандрайзинг, взаємодію з донорами та іншими партнерами. З 2014 по 2017 займала посаду виконавчої директорки ГО «Детектор медіа». Була керівницею численних проєктів, фінансованих такими донорами як SIDA, DANIDA, NED, Internews, MATRA, BMZ, BST, Фонд розвитку ЗМІ Посольства США в Україні та іншими. До цього працювала в загальнонаціональних та регіональних українських медіа на керівних посадах, зокрема на посаді шеф-редакторки холдингу «Главред», сайту «ПІК» та газети «Без цензури». У Діани Дуцик 20 років викладацького досвіду у Могилянській школі журналістики (курс «Текст в епоху мультимедіа»). Має ступінь кандидата філологічних наук, який отримала у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка 2004 року (дисертація на тему «Роль засобів масової інформації в забезпеченні політичних прав та свобод громадян в демократичному суспільстві»). Авторка монографії «Політична журналістика» (2005) та низки курсів і посібників для журналістів. 2007 року отримала звання «Заслужений журналіст України».
Галина Будівська
Координаторка проєктів «Українського інституту медіа та комунікації», викладачка Могилянської школи журналістики. Закінчила Національний університет «Києво-Могилянська академія» (магістр журналістики, 2012, спеціаліст правознавства 2010). З 2015 року працює редакторкою україномовного сайту «Європейської обсерваторії журналістики» (EJO). Є авторкою та співавторкою низки наукових статей та учасницею міжнародних дослідницьких проєктів, серед яких «Migration coverage in Europe’s media – A comparative analysis of coverage in 17 countries». Як журналістка, працювала у низці видань та організацій, зокрема в Media Sapiens та Eastbook.eu.
Олег Кухар
Фінансовий менеджер «Українського інституту медіа та комунікації». Відповідає за належне функціонування всіх фінансових процесів в Організації, включаючи фінансове планування, звітність та бухгалтерський облік. Він також відповідає за управління ризиками та питання дотримання вимог («комплаєнс»). Має значний досвід та професійні навички в галузі управління фінансами як в комерційному секторі, так і в неприбутковому секторі. Працював у численних проектах з багатьма донорами, включаючи USAID, Європейську комісію та Глобальний фонд. Брав активну участь в оцінці потенціалу та субгрантуванні партнерів-виконавців в Україні, СНД та Східній Європі, в тому числі тих, які працювали в регіонах конфлікту. Має досвід роботи в якості міжнародного консультанта з питань управління фінансами, закупівель та адміністрування для НУО в Кенії, Росії, країн Центральної Азії. Олег Кухар має ступінь магістра з управління міжнародною економікою Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, а також здобув Почесне членство Асоціації Дипломованих Сертифікованих Бухгалтерів (ACCA).

Наші засновники

Марина Дорош
Засновниця «Українського інституту медіа та комунікації»Експертка з медіаграмотності і медіатренерка. Програмна менеджерка організації IREX проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», в якому відповідає за розробку інтегрованих навчальних матеріалів для вчителів. У медіасфері працює з 2011 року; в 2014-2018 році була головною редакторкою сайту MediaSapiens, співредакторка інтерактивного підручника з медіаграмотності для підлітків Media Driver (ГО «Детектор медіа»). Має ступінь магістра Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка.
Роман Шутов
Засновник «Українського інституту медіа та комунікації». Політолог, кандидат політичних наук (2013). Науковий профіль – зовнішні інформаційно-психологічні впливи та державна інформаційна політика. У 2014 році з початком російсько-української війни починає співпрацю з аналітичними та дослідницькими центрами в Україні, проводить дослідження кремлівської пропаганди, її впливу на українських громадян, державних та недержавних контрзаходів; автор понад 30 звітів та публікацій. З 2018 року працює в міжнародних програмах і фондах, що протидіють дезінформації і пропаганді у Східній Європі (Балтійський центр розвитку ЗМІ, Європейський фонд за демократію), досліджує пропаганду в країнах Кавказу та на Балканах, а також досвід різних країн у протидії інформаційним загрозам. У британському проекті Open Information Partnership він координує роботу проекту у країнах Східного Партнерства, а також є відповідальним за консультування урядів країн Європи (в тому числі України) з питань інформаційної безпеки.

Наше правління

Марта Дичок
Членкиня Правління «Українського інституту медіа та комунікації». Професорка кафедр історії та політології при Університеті Західного Онтаріо (Канада). Наукова співробітниця Центру європейських, російських та євразійських студій при Університеті Торонто, Ад'юнкт-професорка при Нaціональному університеті «Києво-Могилянська Академія». Авторка 6 книг, в тому числі Ukraine Calling. A Kaleidoscope from Hromadske Radio 2016-2019 (New York and Hanover: Columbia University Press and ibidem-Verlag, 2021) Ukraine Twenty Years After Independence: Assessments, Perspectives, Challenges (Aracne editrice 2015), Media, Democracy and Freedom. The Post-Communist Experience (Peter Lang 2009), and The Grand Alliance and Ukrainian Refugees (Palgrave Macmillan 2000). Її наукові статті друкувалися в журналах Europe-Asia Studies, Demokratizatsiya, Canadian Slavonic Papers та інші. Докторат з Оксфордського Університету.
Сергій Квіт
Член Правління «Українського інституту медіа та комунікації». Український освітній і громадський діяч, журналіст. Доктор філософських наук. Голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). Міністр освіти та науки (2014-2016). Президент Національного Університету «Києво-Могилянська Академія» (2007-2014). Закінчив факультет журналістики Київського національного університету ім.Т.Г.Шевченка. Після завершення університету працював за фахом журналіста, у тому числі був редактором журналу «Українські проблеми». Автор книг, зокрема «Масові комунікації» (2018), The Battlefront of Civilizations: Education in Ukraine (2015).