Львівський національний університет імені Івана Франка

post-image
Викладачі університету пройшли тренінг Академії викладачів (JTA)
Медійників у Львівському національному університеті імені Івана Франка готує факультет журналістики, який вважається одним із найдавніших в Україні (працює з 1953 року). Саме тут «триває постійний процес формування вільної освіченої особистості, яка здатна вплинути своїм словом на розвиток суспільства, долю української держави».

На факультеті функціонує 6 кафедр:

  • теорії і практики журналістики;
  • української преси;
  • зарубіжної преси та інформації;
  • радіомовлення та телебачення;
  • мови засобів масової інформації;
  • нових медій.

У 2022 році викладачі факультету пройшли тримісячну тренінгову програму Journalism Teachers’ Academy за підтримки DW Akademie. Вони відзначили, що найкориснішими темами для них були конструктивне узгодження навчальних цілей, створення подкастів, візуалізація навчального матеріалу. Доцентка Галина Яценко після навчання на тренінговій програмі JTA впровадила в навчальний процес такі сучасні онлайн-платформи як Jamboard / Zoomboard, Prezi, Shotcut, VidLab, Stayfilm, Sutori, Miro, Flourich, Visme тощо. Використання онлайн-платформ та онлайн-інструментів допомогло візуалізувати навчальний матеріал з нормативного курсу «Історія української журналістики», а, отже, полегшити його сприйняття, а також згуртувати студентів над спільним проєктом.

До речі, ще одним прикладом успішного завершення навчання на JTA став студентський конкурс подкастів «Нескорені» до Дня Героїв, нагородження переможців якого відбулося 26 травня 2023 року. Його організували доценти факультету журналістики Галина Яценко й Андрій Яценко.

Факультет очолює професор, доктор історичних наук Іван Крупський. Його заступники — доценти Наталія Шайда (з навчально-виховної роботи) та Андрій Яценко (з наукової й навчально-методичної роботи).

Основне про навчання

Протягом навчання у студентів є змога проходити практику у медіа: ТРК «Люкс», «Локальна історія», ТРК «Галичина», The Ukrainians, «Високий Замок», ТРК «Громадське радіо», Детектор медіа, Еспресо TV, «Голос України» та інших.

Бакалаврат

На факультеті журналістики викладається велика кількість навчальних курсів, вибіркових і нормативних. Вони дають можливість здобувачам вищої освіти опанувати фах і зреалізувати себе у різних типах медіа.

На старших курсах у бакалаврів є змога розширити знання в одному із семи напрямків: «Менеджмент і реклама в ЗМІ», «Аналітична журналістика», «Інтернет-журналістика», «Журналістська робота на радіо», «Журналістська робота на телебаченні», «Міжнародна журналістика», «Редагування і видавнича справа».

Магістратура

На факультеті журналістики є 4 освітні програми:

  • Освітньо-професійна програма «Журналістика».
  • Освітньо-професійна програма «Економічна журналістика».
  • Освітньо-професійна програма «Міжнародна журналістика».
  • Освітньо-наукова програма «Нові медіа і комунікаційні технології» (це програма двох дипломів між Львівським національним університетом імені Івана Франка і Університетом імені Адама Міцкевича (м. Познань, Польща)).

Технічне забезпечення

В освітньому процесі факультет використовує спеціально обладнані мультимедійну лабораторію, лабораторію журналістської майстерності, лабораторію інноваційних медіа «Контент і технології», телестудію Franko-TV.

Співпраця з зарубіжними університетами

Факультет підтримує тісні наукові зв’язки із зарубіжними навчальними установами й науковими закладами, зокрема з Українським Вільним Університетом у Мюнхені (Німеччина), Варшавським університетом, Вроцлавським університетом, Ягелонським університетом, Католицьким університетом у Любліні, Університетом Марії Кюрі-Склодовської, Інститутом польської філології у Жешувському університеті, Університетом імені Адама Міцкевича (Польща).

Випускники факультету та їхні досягнення

  • Роман Вінтонів — тележурналіст, актор, сценарист, музикант. Відомий українським глядачам під ім’ям свого гумористичного образу — Майкла Щура.
  • Соломія Вітвіцька — ведуча ТСН та Вражаючі історії ТСН на телеканалі «1+1».
  • Параска Дворянин — телеведуча, викладачка, кандидатка наук з соціальних комунікацій, екс-перша заступниця голови Львівської обласної ради
  • Оксана Форостина — видавчиня, співзасновниця видавництва Yakaboo Publishing.
  • Анастасія Станко — журналістка Hromadske, яка знімає фронтові репортажі. У 2019 році отримала нагороду за відвагу від Міжнародного жіночого медіа-фонду.
  • Ігор Циганик — cпортивний журналіст та коментатор.
  • Ярина Серкез — старша розробниця з візуалізації даних у Netflix. Працювала у відділі Opinion в The New York Times та була старшою графічною редакторкою у The Wall Street Journal.
  • Марія Титаренко — поетка, есеїстка, медіадослідниця, лекторка. Започаткувала лабораторію художнього репортажу на ЛітАкценті. Авторка книги есеїв «Комунікація від нуля. Есеї для Мані» (ВСЛ, 2019), яка увійшла до списку найкращих українських книжок 2019 року за версією PEN Ukraine.
  • Ірина Андрейців — шеф-редакторка напряму тематичних медіа в агенції медійного росту «Або». Очолювала відділ Life у виданні Liga.net та була редакторкою «Української правди — Життя».
  • Олег Базар — головний редактор LB.ua
  • Мар’яна П’єцух — журналістка Hromadske, лауретка нагороди «Честь професії». Працювала в газетах «Поступ», «Україна молода», «Новинар», виданні «Українська правда», каналі ZIK.

Контакти

Сайт: journ.lnu.edu.ua

Електронна пошта: journalism.lnu@gmail.com

Сторінка у Facebook

JTA про факультет журналістики ЛНУ ім. Івана Франка