14 квітня команда Українського інституту медіа та комунікації презентувала курс з медіа- та інформаційної грамотності для бібліотекарів, які працюють (чи планують працювати) з людьми 60+. Зустріч, яку було проведено у партнерстві з Українською бібліотечною асоціацією, відвідало понад 170 бібліотекарів з різних куточків України.
Співпраця з бібліотекарями — це наступний етап роботи Майстерні інформаційної стійкості, яку реалізовує УІМК за підтримки DW Akademie з 2023-го у межах проєкту з медіаграмотності для людей старшого віку (60+). За попередні три роки організація:
- провела комплексне дослідження потреб людей старшого віку (60+) у сфері медіаграмотності (ознайомитися з результатами можна тут);
- на основі результатів дослідження розробила навчальний курс для людей старшого віку «Мудрість проти маніпуляцій» (доступний на платформі Е-навчання та у форматі PDF);
- підготувала тренерів до роботи з учасниками старшого віку;
- провела навчання двох експериментальних груп онлайн та офлайн й отримала низку інсайтів, якими хоче ділитися далі.
Діана Дуцик, виконавча директорка УІМК, переконана: саме бібліотекарі допоможуть масштабувати досвід успішного навчання з медіаграмотності для людей старшого віку. «Я б називала бібліотекарів амбасадорами медіаграмотності, оскільки вони постійно працюють з віковою групою 60+ і добре знають її запити. І я дуже рада, що ми співпрацюватимемо у цьому проєкті з Українською бібліотечною асоціацією (УБА). Думаю, наша кооперація матиме хороший ефект», — каже Діана.
Цьогоріч УІМК планує набрати три групи бібліотекарів на навчання, до кожної відберуть орієнтовно 20 людей. Навчальна програма складатиметься з 12 занять в інтерактивному форматі. Вона більш компактна і насичена порівняно з оригінальним курсом, оскільки багато бібліотекарів вже мають знання з медіаграмотності. Заняття вестимуть тренери, які працювали торік з експериментальними групами.

Наприкінці навчання бібліотекарі мають провести для своїх відвідувачів старшого віку щонайменше два заняття на будь-яку тему з курсу. Кожен, хто успішно завершить навчання, отримає сертифікат.
Із всіх учасників, які пройдуть курс цього року, буде відібрано 15–18 людей для навчального візиту в одну із країн ЄС.
«Я рада, що нас нарешті побачили й до нас звертаються, тому що тут бібліотекарі відпрацюють на 100 %. Впевнена, що навчання принесе користь і самим бібліотекарям, і нашим читачам. Я сподіваюся, що наша співпраця з УІМК буде довгою і плідною», — каже Тетяна Гранчак, членкиня Президії УБА.
«Майстерня інформаційної стійкості» створена в межах проєкту з медіаграмотності для людей старшого віку (60+), який реалізує Український інститут медіа та комунікації в партнерстві з DW Akademie за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ). Навчання відбуватиметься у партнерстві з Українською бібліотечною асоціацією.