ГО УІМК проведе моніторинг медіа на наявність ейджистських практик 

post-image
JTA.com.ua
Експерти Українського інституту медіа та комунікації розпочали роботу над дослідженням на тему «Вікова дискримінація і медіа: репрезентації та досвід людей старшого віку».

Дослідження проводиться ГО «Український інститут медіа та комунікації» в межах проєкту «Запобігання дискримінації людей старшого віку в Україні» у межах конкурсу малих грантів «Спроможні впливати», що реалізує Київський хаб прав людини у співпраці з Центром громадянських свобод, Норвезьким Гельсінським комітетом за підтримки уряду Норвегії».

«Дуже важливо, як суспільство ставиться до людей старшого віку та комунікує проблематику цієї цільової групи. Бо це багато що говорить про рівень розвитку цього суспільства, тобто про усіх нас. Наша організація уже четвертий рік працює із аудиторією 60+ у сфері медіаграмотності. І ми помічаємо, що представлення цієї вікової групи в медіа є не завжди коректним. Саме тому ми вирішили провести дослідження, щоб перевірити наші гіпотези й подивитися, як репрезентують людей старшого віку українські медіа в умовах війни, та на основі цього напрацювати рекомендації для журналістів та медіа», — розповідає виконавча директорка Українського інституту медіа та комунікації Діана Дуцик

Окрім медіамоніторингу, ГО УІМК проведе фокус-групові обговорення з людьми старшого віку (60+), щоб з’ясувати їхнє уявлення про роль медіа у формуванні образу цієї вікової групи в суспільстві та зрозуміти, чи зіштовхувалися вони з будь-якими дискримінаційними практиками. 

«Це дослідження дуже допоможе нам у подальшій роботі, оскільки наша організація цього року проводитиме тренінги для тих, хто працює з людьми 60+ у сфері медіаграмотності. Окрім того, сподіваюся, для медіа це теж буде корисно. Мені б дуже хотілося, щоб редакції враховували інтереси цієї вікової групи й репрезентували її, дотримуючись етики та поваги», — додає Діана Дуцик.

Коментарі