Активіст/ки закликають підписати звернення проти сексуальних домагань при здобутті освіти

post-image
Український інститут медіа та комунікації
Журналіст/ки, громадські та культурні діячі та діячки, правозахисники та правозахисниці ініціювали та підписали відкрите звернення щодо ситуації із сексуальними домаганнями в Україні при здобутті вищої освіти. ГО “Український інститут медіа та комунікації” закликає підтримати ініціативу та підписати звернення.

Звернення адресоване Першій Леді України Олені Зеленській, а також уповноваженій Верховної Ради України з прав людини Людмилі Денисовій, міністру культури та інформаційної політики України Олександру Ткаченку, міністру освіти і науки України Сергію Шкарлету, міністру внутрішніх справ України  Денису Монастирському, урядовій Уповноваженій з питань гендерної політики Катерині Левченко, голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову, міжфракційному депутатському об’єднанню “Рівні можливості” 

“Ми хочемо звернути увагу на ситуацію з сексуальними домаганнями, з якими стикається абітурієнтство і студентство під час здобуття вищої освіти, – йдеться у заяві. – Звернути увагу на питання запобігання сексуальним домаганням, необхідності запровадження гендерних політик та дієвих механізмів оскарження дискримінації та підтримки студентства та викладацтва, що наважуються говорити про це”.

Приводом до звернення стала ситуація, що склалася у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого. “За багато років викладання народного артиста України Володимира Талашка лише зараз його студентки змогли розповісти про сексуальні домагання та спонукання до інтиму з його боку, – наголошується у тексті. – Нині все більше і більше історій дівчат (студенток, абітурієнток і журналісток), які також зазнали від нього харасменту, пишуть про це. Як випливає з їхніх розповідей, один із найдавніших випадків трапився ще у 90-х роках, найсвіжіший – у цьому році”.

Від адресатів звернення вимагають негайного, повного та неупередженого розслідування сексуальних домагань з боку Володимира Талашка, а також наполягають на структурних змінах для вирішення проблеми на системному рівні.

Ознайомитися із повним текстом звернення та підписати його можна тут.

Коментарі