Європейські цінності в українській освіті: Запорізький національний університет запрошує до участі в міжнародній конференції

post-image
JTA.com.ua
Запорізький національний університет запрошує до участі в Міжнародній конференції  «Європейські цінності в українській освіті: виклики і перспективи», яка відбудеться 28–29 травня 2021 р. у м. Запоріжжі в очно-дистанційному форматі.

Конференція має міждисциплінарний характер, окремим напрямком роботи є обговорення ціннісного виміру української журналістської освіти, її стану і перспектив розвитку.

Тематичний спектр конференції охоплює такі аспекти:

● Європейські цінності в управлінні освітою.

● Європейські цінності для Нової української школи: навчаємо, вивчаємо, поділяємо.

● Європейські цінності у парадигмі міждисциплінарного навчання і досліджень.

● Європейські цінності в українській культурній політиці: на шляху до європейської ідентичності.

Своїми думками про ціннісний складник вищої освіти ділитимуться запрошені спікери та експерти: керівник Секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти Михайло Винницький, керівник Глобальної академії вільних мистецтв, професор університету Бат-Спа, координатор проєкту з розвитку журналістської освіти Erasmus+ KA2 DESTIN Ієн Гедд (Велика Британія), директор Академії Інтерлінк Вернер Еггерт (Німеччина), професор факультету культури та медій Університету Умео Роман Горбик (Швеція), голова Наглядової Ради Європейської асоціації журналістської освіти Ніко Дрок (Нідерланди), голова Південного офісу місії ОБСЄ у Сербії Кірон Рід, медіатренер Дойче Велле Академії та Інтерлінк Академії Ерік Альбрехт (Німеччина), директорка Українського інституту медіа та комунікації Діана Дуцик та інші реформатори освіти, лідери думок і публічні інтелектуали.

Організатори конференції так формулюють її місію і фокус:

У часи, коли вирішується європейське майбутнє України, заклади освіти стають потужними агентами змін у напрямку вкорінення й поширення європейських цінностей в українському суспільстві. Фокусуючись на європейських цінностях як на фундаменті національної освітньої реформи, ми розглядаємо їх передусім як цінності в дії – невід’ємний компонент навчальної й наукової діяльності, управління освітою, забезпечення її якості, студентського самоврядування тощо. Конференція надає чудову можливість поділитися історіями успіху й кращими практиками впровадження ціннісно-орієнтованих підходів у середній і вищій школі, так само, як і продемонструвати високий рівень міждисциплінарних і крос-секторальних теоретичних розвідок. Ми окремо запрошуємо до участі команди проєктів  Erasmus+ Jean Monnet для обміну досвідом та поширення інформації про результати їхніх ініціатив.  

В рамках конференції відбудуться такі заходи:

● Круглий стіл «Комунікація європейських цінностей через журналістську освіту і медіа» за участі представників Deutsche Welle Academie (Німеччина), Interlink Academy (Німеччина), DESTIN (Велика Британія, Ірландія, Швеція, Нідерланди, Польща, Україна), ГО «Український інститут медіа та комунікації», ГО «Накипіло» (Україна) – 28 травня.

● Круглий стіл «Проєкт DESTIN: результати і значення для журналістської освіти України» (за участі партнерів DESTIN з Великої Британії, Ірландії, Швеції, Нідерландів, Польщі, України) – 28 травня.

● Тренінг «Медіаграмотність у середній та вищій освіті: ціннісний вимір» (від тренерів проєкту Erasmus+ Jean Monnet Module EU-Indy) – 29 травня.

● Тренінг «Ціннісно-орієнтований підхід у викладанні дисциплін гуманітарного циклу» (від тренерів проєкту Erasmus+ Jean Monnet Module EUVOLIA) – 29 травня.

● Воркшоп «Художній текст як ціннісний кейс» (Українська асоціація викладачів зарубіжної літератури, Український шекспірівський центр, Erasmus+ Jean Monnet Module EUVOLIA) – 29 травня.

● Презентація «Український досвід участі в європейських медійних та медіадослідницьких проєктах наприкладі European Journalism Observatory (Могилянська школа журналістики НАУКМА)» – 29 травня.

● Панельна дискусія «Європейські цінності в освіті: студентська перспектива» (Українська асоціація студентів) – 29 травня.

Зареєстровані учасники конференції отримають сертифікати. Учасники тренінгів та воркшопів додатково отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

Детальну інформацію про напрямки роботи конференції, а також інформацію про спікерів і заплановані  заходи можна отримати тут.

Щоб очно або дистанційно взяти участь у заходах конференції (дискусіях, круглих столах, презентаціях, воркшопах і тренінгах), необхідно заповнити форму.

Кінцевий термін реєстрації – 1 травня 2021 року.

Покриття організаційних витрат здійснюється за рахунок коштів Запорізького національного університету та грантового проєкту “Європейські цінності у художніх текстах” (599918-ЕРР-1-2018-1-UA-EPPJMO-MODULE EUVOLIA), що співфінансується Виконавчим агентством ЄС з освіти, аудіовізуальних засобів та культури в рамках напряму Модуль Жана Моне програми Erasmus+.

Організатори конференції:

Коментарі